-
2012. június 29. 11:03

Újra úton a nagy csapat

Rovat archívum

2023. február 27. 11:15

Alakul a 2023-as szezon....

2022. november 18. 08:32

Díjkiosztó Gála 2022 Zalakaros,2023.01.21.

2022. szeptember 19. 08:38

Autocross Országos Bajnokság 2022 nem hivatalos végeredménye

2022. augusztus 17. 09:12

Autocross OB 7. (záró) futam Makó,2022.09.17-18. Eredmények

2022. június 16. 10:39

Autocross OB+CEZ bajnokság / Dargov-Dubiny (SVK) Eredmények

Twitter

Szerző: Gaszi | Fotó: Gaszi

Autocross parádé az Autocross fellegvárában, nevezhetjük így is a hétvégén megrendezendő Európa-bajnoki futamot.

Igen, Nova Pakáról van szó, Európa egyik legnehezebb és leghíresebb pályája ebben a szakágban. Ezen a pályán végigmenni is nehéz, nem hogy még győzelmeket elérni.
A tavalyi futamról a 4 fős Magyar csapat kiváló eredménnyel tért haza. Idén a létszámuk is megnő és valószínű a győzelemre is jobban megéheztek. A Junioroknál Klenáncz Szabi képviseli hazánkat, aki idén két nagyon jó eredményt már produkált és a hét végi viadalon is szeretne legalább az első 5 között végezni.
Szabó Krisz és Brezovszki Sándor is a Buggy 1600-ban indul. Krisz elmondta, már nagyon szeretne a dobogó legfelső fokán végezni és ezért mindent megpróbál a győzelem érdekében, természetesen szabályos keretek közt. Sanyi Lettországban már bizonyította, hogy képes lehet ő és autója is bekerülni a legjobb 10 közé. Bauskában egy motor probléma választotta el a "B" döntő második pozíciójától.
DIV TAX: Kárai Tomi a múlthéten megrendezett Németországi EB-n, győzött és ezzel átvette a vezetést a nagy riválisa Václáv Fejfár előtt, méghozzá 8 ponttal. Tomi elmondta "Nagyon jó lenne Fejfár otthonában győzni".
A Super Buggy kategóriában Ábrahám Károly vág neki a nagy csatáknak. Az autó jó és Károly is, Basukában ő is közel járt az "A" döntőhöz. Tavaly az 1.6-osok között ezen a cseh pályán "A" döntőben végzett. Erre a csapatra valóban büszkék lehetünk, hiszen akármilyen eredménnyel is térnek haza, biztosak lehetünk benne, hogy ők mindent megpróbáltak a siker érdekében. Aki tud, üljön autóba és menjen el szurkolni a srácoknak, aki pedig nem, az szurkoljon itthonról, hogy minél többen legyünk azok, akik szorítanak értük!

HAJRÁ MAGYAROK!!!

 

Következő versenyek, események

Autósport a TV-ben

-