2026. április 18. - szombat Andrea, Ilma napja van
| 2011. április 27. 10:30 | BMW 325i Challenge Zeltwegben |
Szerző: Bálint F Gyula | Fotó: histo-cup.at
A hétvégén kezdetét vette a sógorok BMW Challenge sorozata. A versenynek magyar pontszerzői is voltak.
Negyven indulóval, osztrák, német, magyar és svájci pilótákkal indult a 2011-es BMW Challenge sorozat az ausztriai Red Bull Ringen. Dr. Bölcskei Zsolt és Kovács Tamás az N csoport küzdelmeiben vettek részt.
Versenyzőink közül Kovács Tamásnak érte el a jobb eredményt, az első futamon az N csoport ötödik helyét szerezte meg úgy, hogy az A csoporttal közösen indított futamban a 15. helyen ért célba. Ebben a futamban Dr. Bölcskei Zsolt az N csoportban tizenkettedik lett, a futamban a 22. helyen intették le.
A második futamban fordult a kocka, ezúttal Zsolt végzett előbb, a 18. helyen, ez ezúttal az N csoport tizedik helyét jelentette. Kovács Tamás 1 kör hátránnyal 27. lett, tizenkilencedik a csoportban.
Az A csoport küzdelmét, egyben az abszolút győzelmet a német Franz Grassl szerezte meg mindkét futamban. A dobogó alsóbb fokaira két osztrák, Michael Hollenwager és Dietmar Lackinger állhatott fel, az első futam után ebben a sorrendben, a második futam után pedig helyet cserélve.
Az N csoport dobogójára az első futamban az osztrák Patrick Stimmeder, a német Christian Walleit és a szintén osztrák Sascha Halek állhatott fel, a másodikban Walleit, Halek, Stimmeder lett a sorrend.
A BMW Challenge Austria futamai továbbra is a Histo-Cup versenyeivel együtt zajlik, a hétvégi eredmények egy közös PDF-ben böngészhetők.
További fotók a Picasa oldalon találhatók.
Szólj hozzá a cikkhez!
Következő versenyek, események
Autósport a TV-ben
Dokumentumok
AUTOKART